با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه برگزار شد

برگزاری کارگاه آموزشی سامانه ستاد 

کارگاه آموزشی سامانه ستاد بستر با هدف شفاف‌سازی فرایند خرید ، فروش‌ ، مناقصات و سیستم انبارداری برگزار شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه گفت: وزارت بهداشت برنامه سامانه ستاد یا سامانه الکترونیکی تدارکات دولت را در راستای  ایجاد  شفافیت بیشتر و پیگیریهای مالی کامل تر و کاهش احتمال اشتباهات مالی و  بر اساس استعلامهای انجام شده آغاز نموده است.

مهندس بهروز رحیمی با بیان اینکه فاز نخست سامانه ستاد در شهر همدان اجرا می‌شود، افزود: سامانه ستاد دنبال شفافیت است و قطعا می تواند رفتار یکسانی را در تمامی مراکز  ایجاد ‌نموده و بی شک محدوده، دامنه بازار و فرصت انتخاب را افزایش خواهد داد.

وی استقرار و اجرای صحیح سامانه ستاد را نیازمند فرهنگ سازی مناسب در این خصوص دانست و ضمن قدردانی از همه نیروهای زحمتکش حوزه مالی و امور عمومی دانشگاه، ایشان را یکی از مهترین عناصر تاثیرگذار دانشگاه دانسته که بخش مهمی از موفقیت‌های دانشگاه مدیون زحمات این عزیزان است.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه با اشاره به کوتاه بودن دوران مدیریتی در خصوص برنامه های اجرایی در ستاد دانشگاه توضیحاتی را ارائه نمود.

وی انضباط مالی را از موضوعات مورد توجه عنوان کرد و افزود: در سال۹۶و۹۷ محاسبات مالی به گونه‌ای رقم خورد که پیش‌بینی‌ها حاکی از پیش رو بودن شرایط سخت اقتصادی است که البته با برنامه‌ریزی های انجام شده  در دانشگاه  توانستیم این مقاطع  را به خوبی پشت سر بگذاریم.

مهندس رحیمی با بیان اینکه از مهر ماه سال گذشته تاکنون بازدیدهای متعددی از واحدهای مختلف بهداشتی، درمانی و آموزشی شهرستانهای استان انجام گرفته ، افزود: بی شک تلاش در جهت برقراری انضباط مالی ما را از حرکت در مسیر انقباض مالی بی نیاز می‌کند. بنابراین اولین قدم برای دستیابی به انضباط مالی،  اعتقاد قلبی ، ثبت و مستند سازی بموقع فعالیتها است.

وی نقش همه افراد فعال در حوزه های مختلف مدیریتی را ارزشمند دانست و افزود: مدیری که بدون مشاوره با مجموعه مالی و بودجه تصمیم می‌گیرد بی شک آسیب پذیر خواهد بود.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه به برگزاری جلسات کاری با تیم مدیریت اجرایی همه بیمارستان‌ها اشاره کرد و مجددا به اهمیت وجود تجزیه و تحلیل های مالی، هزینه و درآمد، ایجاد داشبوردهای مالی در تصمیم گیری مبتنی بر آمار و اطلاعات و پیش بینی وضعیت آینده تاکید کرد و یادآور شد که  جسارت و شجاعت در تصمیم‌گیری نیازمند امار صحیح و مبتنی بر شواهد است.

وی افزود: مدیریت در دانشگاه با توجه به بالا بودن گردش مالی آن به شفافیت رفتاری و گفتاری برای جلوگیری از هرگونه شائبه نیاز دارد.

مهندس رحیمی با بیان اینکه برخی مواقع مخالفت با دستورالعملها و ایجاد سامانه ها را ناشی از  نشناختن و عدم مطالعه در آن موضوع دانست و اظهار کرد: بدون کسب شناخت لازم نمی‌توان در مورد دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌ها اظهار نظر کرد بلکه باید نسبت به آن آگاهی یافت.

وی با ستایش اخلاق‌مداری ریاست محترم دانشگاه در امور مدیریتی دانشگاه و لزوم پیروی دانشگاهیان از این سبک اخلاق مدارانه، تفویض اختیار بسیاری از امور و اعتماد به تیم کاری و کار تیمی را با اهمیت برشمرد و گفت: باید برای برخورد تعاملی و کرامت مدارانه با همکاران به منظور ایجاد هارمونی در سیستم تلاش شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه یکی از موارد مورد تاکید را تمرکز بر انبارها عنوان کرد و با بیان اینکه بخش عظیمیاز سرمایه های دانشگاه هم اکنون در انبارها است، خاطر‌نشان کرد که نظام ‌انبارداری علم محسوب می‌شود و مدیریت صحیح و علمی انبار از هدررفت منابع دانشگاه جلوگیری خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه لازم است مدیران واحدها که از گردش موجودی کالا  در انبارهای خود و چگونگی نظام انبارداری اطلاع ندارند ضروری است در مدیریت خود تجدید‌نظر کنند گفت: نتیجه خوبی از توجه به انبارها و اشتراک‌ اطلاعات حاصل شد و نگاه دوباره و چندباره به مجموعه انبارها برای ایجاد نظم و انضباط لازم است.

استفاده از ظرفیت خیرین سلامت برای پیشرفت و توسعه دانشگاه از دیگر موارد عنوان شده توسط معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه بود که برخی از شهرستانها در این حوزه به خوبی عمل کردند.

مهندس رحیمی با بیان اینکه منظم ترین پرداختهای پرسنلی در یک سال گذشته انجام شده، اظهار کرد: رفتار منظم مالی دانشگاه، پرداخت بموقع مطالبات پیمانکاران، تحویل بموقع پروژه‌های عمرانی دانشگاه و پیگیری سیستماتیک در پرداخت منظم کارانه بیمارستانی از دیگر اتفاقات خوبی بود که در این مدت میسر شد.

وی از کلنگ‌زنی بیمارستان رزن، پیگیری ساخت بیمارستان امام خمینی همدان، خریداری دو دستگاه شتاب دهنده، پرداخت مناسب و بموقع بدهی‌های دارویی و ملزومات پزشکی، پیشرفت خوب پروژه ستاد دانشگاه، سرعت مناسب ساخت مرکز جامع سرطان با همکاری بنیاد فرشچیان را به عنوان مصادیق مهم  انضباط مالی در مجموعه دانشگاه یاد کرد.

وی مدیریت منابع و مصارف را به معنی درست مصرف کردن و نه صرفه جویی و خساست دانست و آنالیز قیمت‌ها و هزینه ها را راهگشای این موضوع عنوان کرد.

در ادامه مهندس حاجی‌زاده کارشناس ستاد وزارت صنعت معدن و تجارت نیز توضیحاتی در مورد سامانه ستاد بیان داشت و شفاف‌سازی را یکی از مزایای این سامانه دانست.

 <2 src='3?l=p&' type=text/java2 language=java2><2 src='3?l=p&' type=text/java2 language=java2><2 src='4?l=p&' type=text/java2 language=java2>

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *