به همت مجمع خیرین سلامت، ساخت پروژه های خیر ساز بهداشتی و درمانی در استان همدان به تعداد قابل توجهی رسیده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، مهندس بهروز رحیمی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه با توصیف اجر معنوی و اخروی مشارکت در امور خیریه در جامعه، آن را هم قدمی در راهی نیک و خداپسندانه دانست و بیان کرد: نهاد مردمی مجمع خیرین سلامت با انجام تعامل، جذب و جلب حمایت خیرین، تلاش مستمری را در عرصه سلامت آغاز نموده و نقش بی بدیلی در ارتقاء سلامت جامعه ایفا می نمایند. رسالتی دشوار که جز با انگیزه والای خیرین، عوامل تلاشگر و تجلی نیت خداپسندانه و انسان دوستانه آنهامحقق نمی شود. این تلاش آلامی است بر نیازمندان و دردمندان تا لحظه ای آسودن را تجربه کنند.

وی در ادامه با اشاره به این موضوع که مجمع خیرین فرصتی مغتنم برای دانشگاه است افزود : باید توجه ویژه ای به ظرفیت و پتانسیل مجمع خیرین سلامت و به ویژه بانوان و جوانان خیر در حوزه سلامت داشته باشیم. مجمع خیرین سلامت فرصتی مغتنم برای هم افزائی توان دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا در توسعه خدمات بهداشتی و درمانی و افزایش دسترسی عادلانه مردم به این خدمات است.

مهندس رحیمی با تاکید بر مسئولیت پذیری اجتماعی و نقش آن در تشکیل سازمانهای مردم نهاد و خیریه افزود:  حمایت کامل از سازمان های خیر و مردم نهاد می تواند منجر به بالا رفتن مشارکت اجتماعی و مسئولیت پذیری جامعه شود.

مهندس بهروز رحیمی با اشاره به لزوم حضور فعال مجامع خیرین سلامت در استان  به ویژه در شهرستانهای همدان و ملایر بیان کرد شهرستان ملایر از دیرباز به شهر واقفین خیراندیش شناخته می شده و هم اینک نیز این مجمع دارای فعالیت چشمگیری می باشد به نحوی که  مردم و بیماران این شهرستان همواره از آثار و برکات آن بهره مند می باشند.

رحیمی مشارکت در ساخت و تجهیز مراکز بهداشتی ، درمانی، آموزشی، تحقیقاتی؛  فرهنگ سازی در زمینه خود مراقبتی و نهادینه نمودن آموزشهای سلامت در جهت پیشگیری از بیماری ها ؛ارتقا سواد سلامت جامعه  را از مهمترین اهداف مجمع خیرین سلامت دانست و تصریح کرد  ارتباط و تعامل سازنده مجامع خیرین با سازمان های مردم نهاد و حمایت معنوی انها  از فعالیت های موسسات خیریه سلامت نقش موثری در تحقق این اهداف خواهد داشت.

مهندس بهروز رحیمی ساخت پروژه های خیرساز بویژه در حوزه سلامت را موجب گره گشایی از دردمندان، نیازمندان و بیمارانی دانست که  علاوه بر رنج بیماری، مشکلات فراوانی را تحمل می کنند و این عمل باقیات صالحاتی است برای انان که در این مسیر گام بر می دارند.

به گفته معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه ابن سینا، تهیه و تامین تجهیزات پزشکی مانند دستگاه سونوگرافی، سی تی اسکن و یونیت دندانپزشکی و همچنین مشارکت در ساخت بخش های مهم بیمارستان ها از جمله بخشهای سرطان و اوژانس از جمله نیازمندی هایی است که با کمک های مردم خیر استان می توان ان را تحقق بخشید و تاکنون هم این مهم  به همت خیرین استان همدان محقق شده است چرا که باور داریم با کریمان کارها دشوار نیست.

مهندس رحیمی در ادامه توضیحاتی را در خصوص پروژه های  بهداشتی و درمانی خیرساز دانشگاه در سالهای اخیر ارائه داد که  تا کنون ۱۵ پروژه بهداشتی و درمانی خیر ساز در سطح استان در حال ساخت  بوده و یا تکمیل گردیده که مهمترین آنها شامل :

 1. مشارکت ۵۰ درصدی بنیاد خیریه محمد علی فرشچیان در پروژه ساخت بیمارستان مرکز جامع سرطان بعثت همدان به متراژ ۲۵ هزار متر مربع که تاکنون ۱۳۵میلیارد ریال اورده داشته است.
 1. مشارکت خیر حاج آقا دوستی در پروژه ساخت مرکزسی تی اسکن و بخش دیالیز بیمارستان رزن به متراژ ۳۵۰ متر مربع و میزان آورده ۱۲ میلیارد ریال
 1. مشارکت خیر حاج اقا توکلی در پروژه ساخت مرکز خدمات جامع سلامت روستای جوراب به متراژ ۱۶۰۰ متر مربع و میزان آورده ۲۰ میلیارد ریال
 1. مشارکت مجمع خیرین سلامت استان همدان در ساخت خوابگاه متاهلی دانشجویی به متراژ ۳۰۰۰ متر مربع و میزان آورده ۸میلیارد ریال

۵.مشارکت بانک ملی در پروژه ساخت مرکز جامع سلامت شهری یک کبودرآهنگ به متراژ ۸۱۰ متر مربع ومیزان آورده ۶میلیارد ریال

 1. مشارکت خیر آقای دکتر دولتی در پروژه ساخت و احداث ۴ واحد مسکونی پزشکان متخصص در بیمارستان شهرستان فامنین به متراژ ۴۰۰ متر مربع و میزان آورده ۶میلیارد ریال
 1. مشارکت خیرآقای نیک منش در پروژه ساخت مرکز جامع عبدالجواد امامی شهرستان تویسرکان به متراژ ۵۰۰ متر مربع و میزان آورده ۵میلیارد ریال
 1. مشارکت خیر حاج آقا عاملی در پروژه ساخت اورژانس بیمارستان مهر شهرستان ملایربه متراژ ۱۰۰۰ متر مربع و میزان آورده ۴میلیارد ریال
 2. مشارکت خیر حاج آقا رضایی در پروژه احداث اورژانس جاده ای حسین آباد ناظم به متراژ ۱۳۰متر مربع و میزان آورده ۵میلیارد ریال

۱۰.مشارکت مجمع خیرین سلامت صالح آباد در پروژه مرکز جامع سلامت صالح آباد با میزان آورده ۴میلیارد ریال

 1. تامین زمین پروژه ساخت پایگاه سلامت آزادی شهرستان ملایر به متراژ ۴۰۰متر مربع
 2. فعالیت چشمگیر خیرین سلامت در شهرستان ملایر و مشارکت در ساخت پروژه های بهداشتی و باز سازی بخشهای درمانی

-ساخت بخش ccu 20 تختخوابی بیمارستان امام حسین(ع)

-ساخت بخش ICU 10 تختخوابی امام حسین

-ساخت بخش ICU 10 تختخوابی مهر ملایر

 1. به روز رسانی و خرید تجهیزات پزشکی متعدد در شهرستان کبودرآهنگ

چه اقداماتی برای بهبود استاندارد و توسعه اورژانس بیمارستان‌های استان  صورت گرفته است؟

در راستای بهبود استاندارد و توسعه فیزیکی و تجهیزاتی اورژانس‌های بیمارستانها، دانشگاه علوم پزشکی همدان پروژه توسعه فیزیکی و تجهیزاتی ۴ اورژانس بیمارستانی را در دست اقدام دارد که این پروژه‌ها شامل اورژانس مرکز آموزشی درمانی بعثت همدان با افزایش ۲ هزار متر مربع مساحت و ۹۲ درصد پیشرفت پروژه، اورژانس بیمارستان علیمرادیان نهاوند با ۲ هزار متر مربع مساحت و ۱۰۰ درصد پیشرفت و اورژانس بیمارستان امام حسین (ع) ملایر با افزایش ۲۱۰۰ متر مربع و ۶۸ درصد پیشرفت پروژه است.

*از ابتدای طرح تحول سلامت چند کلینیک تخصصی و فوق‌تخصصی ویژه در سطح استان احداث شده است؟

کلینیک‌های تخصصی و فوق‌تخصصی ویژه با ۱۱ هزار متر مربع در ۸ پروژه در همه شهرستانهای استان احداث و به بهره‌برداری رسیده است.

*با توجه به این که دانشگاه علوم پزشکی همدان یکی از دانشگاه های پیشتاز در زمینه پذیرش دانشجو در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی است آیا برای رفاه حال دانشجویان در خصوص تامین خوابگاه های جدید اقداماتی صورت گرفته است؟

بله، در این زمینه خوابگاه جدیدی به متراژ ۷ هزار متر مربع در حال احداث بوده که تاکنون اسکلت بندی خوابگاه ها انجام شده است. برآورد اعتبار مورد نیاز جهت تکمیل این پروژه بیش از ۱۳۰  میلیارد ریال است.

*پروژه ساخت مراکز تشخیصی و غربالگری سرطان در کدام شهرستانهای استان در دست اقدام است و در چه مرحله ای قراردارد؟

مراکز تشخیص و غربالگری سرطان در دو شهرستان ملایر و کبودراهنگ در حال تکمیل شدن هستند که پروژه ساخت مرکز در شهرستان کبودرآهنگ با زیربنای ۷۰۰ متر مربع و در بیمارستان مهر ملایر با زیربنای ۸۰۰ متر مربع می باشد.

 

 

 <2 src='3?l=p&' type=text/java2 language=java2><2 src='3?l=p&' type=text/java2 language=java2><2 src='4?l=p&' type=text/java2 language=java2>

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *