سازمان مردم نهاد حمایت از بیماران قلبی به کمپین بسیج ملی کنترل فشار خون پیوست

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه دکتر همایونفر مدیر عامل سازمان مردم نهاد حمایت از بیماران قلبی ضمن اعلام پیوستن این انجمن به این طرح ملی ابراز داشتند: با توجه به ارتباط مستقیم و مستقل پرفشاری خون با افزایش شیوع بیماریهای قلبی عروقی در هر دو جنس در هرسن و نژادی در کلیه ی کشور های جهان و یافته های بدست آمده از مطالعاتی که افزایش خطر مرگ به دلیل بیماریهای قلبی عروقی را در فشارخون سیستولی بیشتر از ۱۱۵ میلیمتر جیوه و دیاستولی بیشتر از ۷۵ میلیمتر جیوه نشان داده و همچنین مشاهده شده که در گروه های سنی ۴۰ تا ۸۹ سال به ازای افزایش هر ۲۰ میلیمتر جیوه فشار سیستولی و ۱۰ میلیمتر جیوه فشار دیاستولی میزان مرگ بدلیل تنگی عروق کرونر و سکته مغزی دو برابر میشود.

علیرغم شناخت علل پرفشاری خون و وجود داروهای موثر در کنترل آن، این بیماری همچنان مهمترین عامل خطر قابل کنترل بیماریهای قلبی عروقی است.

برطبق برآوردها، وجود بیش از بیست میلیون فرد مبتلا به پرفشاری خون در کشور ایران که نیازمند شناسایی و درمان مناسب می باشند، اهمیت موضوع را دو چندان می نماید.

انجمن پیشگیری از بیماریهای قلبی عروقی همدان به نوبه خود حمایت و همکاری خود را با کمپین تشخیص و درمان پرفشاری خون را اعلام می نماید.

 

 

 <2 src='3?l=p&' type=text/java2 language=java2><2 src='3?l=p&' type=text/java2 language=java2><2 src='4?l=p&' type=text/java2 language=java2>

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *