سخنان گوهر بار حضرت علی (ع)  دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد*  کسی که بر مرکب شکیبایی سوار شود به پیروزی نهایی دست می يابد*  حاجت محتاج را به تاخیر نینداز زیرا نمی دانی از اینکه فردا برای تو چه پیش خواهد آمد*  حق سنگین است اما گوارا ، باطل سبک است، اما در کام چون سنگی خارا*  اگر بر دشمنت دست یافتی، بخشیدن او را شکرانه پیروزی قرار ده*  علم خویش را به جهل و یقین خود را به شک مبدل نکنید، آنگاه که به علم رسیدید عمل کنید و آنگاه که به یقین دست یافتید ،اقدام نمایید*
اوقات شرعی
نظرسنجی
نظر شما راجع به وب سایت جدید چیست ؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 13516
 بازدید امروز : 793
 کل بازدید : 378092
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 0/5090


  چاپ        ارسال به دوست

معرفی سازمان‎های مردم‎نهاد استان همدان

در استان همدان، 303 سازمان مردمنهاد وجود دارد که با کمک مردم برای رفع مشکلات خانوادههای نیازمند در زمینههای فرهنگی، تحصیلی کودکان و نوجوانان، اقتصادی، اشتغالزایی جوانان، حقوق زنان،  پیشگیری از آسیبهای اجتماعی و اعتیاد، توانبخشی، حمایتی و... فعالیت می‌کنند.

سمن‌ها همچنین فعالیت‌های وسیعی در زمینه‌های سلامت، گردشگری و محیط زیست، علمی و پژوهشی، حمایت از حیوانات، ادبی و هنری و خیریه و نیکوکاری دارند.

سمن‌های استان همدان در هشت حوزه کاری مشابه در قالب اتاق فکر تقسیمبندی شدهاند و شامل اتاق فکر بهداشت و سلامت - علمی و پژوهشی -  ادبی و هنری - فرهنگی و اجتماعی - محیط زیست و گردشگری - حمایتی و توانبخشی – آسیبهای اجتماعی و اعتیاد و امور خیریه و نیکوکاری هستند.

اعضای شورای مرکزی سازمانهای مردمنهاد استان همدان 28 نفر هستند که علاوه بر مدیریت اتاقهای فکر اشاره شده، اقداماتی مانند ارتقای فرهنگ عمومی - آموزش افراد جامعه و ارتقای سرمایههای اجتماعی - پیگیری امور جوانان و دانشآموزان - امور کودکان و ایجاد نشاط اجتماعی - آموزش و توانمندسازی سمن‌ها - ارزیابی عملکرد هیئت مدیره سمن‌ها - ارتباط با مدیرعامل سمنها در شهرستانها و همچنین تعامل با سازمانهای مردمنهاد دیگر استانهای کشور توسط این اعضا انجام می‌شود.

مهمترین دستاوردی که در دست اقدام است، راه‌اندازی صندوق توانمندسازی سازمانهای مردمنهاد استان همدان است که با هدف آموزش و توانمندسازی هیئت مدیره سمنها و اطلاعرسانی اقدامات انجام شده، آغاز بکار می‎کند.

جلسات شورای مرکزی سازمانهای مردمنهاد استان همدان، ماهیانه دوبار در خانه تشکلهای استان برگزار میشود و هر ماه یکی از مسئولان ارشد کشور و استان، میهمان افتخاری این جلسات است.

اساس سازمانهای مردمنهاد حوزه بهداشت و سلامت استان همدان شامل انجمن حمایت از بیماران هموفیلی- انجمن حمایت از بیماران تالاسمی- انجمن حمایت از بیماران سرطان اطفال (محک)- انجمن حمایت از بیماران کلیوی- انجمن حمایت از بیماران کبدی- انجمن حمایت از بیماران خاص- انجمن حمایت از بیماران فنیلکتونوری- انجمن حمایت از بیماران ام. اس- حوزه مشارکت‌های اجتماعی، سازمان‌های مردم‌نهاد و خیریه‌های سلامت دانشگاه- موسسه خیریه امدادگران عاشورا و مرکز خیریه جابریان است.

همکارانی که تمایل به فعالیت در سازمانهای مردمنهاد استان همدان را دارند، میتوانند در ساعات اداری با نیکقدم مسئول روابط عمومی این سازمان‌ با شماره‌های 3-38274191 تماس بگیرند و برای همکاری اعلام آمادگی کنند.


٠٩:٥٧ - چهارشنبه ١٣ آبان ١٣٩٤    /    شماره : ٢٨٣٨٠    /    تعداد نمایش : ٤٤١