معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه در خصوص تغییر و تحولاتی که در سیستم اداره بیمارستان‌ها و دانشگاه صورت می‌گیرد، گفت: این تغییرات همیشه بوده و هست و به قول گذشتان و پیشکسوتان هر مقام و منسبی در نهایت به دست دیگری به امانت گذاشته می‌شود و خوش باد بر کسی که امانت نگهدار درستی باشد.

مهندس رحیمی در مراسم تودیع و معارفه مدیر مرکز آموزشی درمانی فاطمیه افزود: جابجایی مدیران و تغییر مکان‌ آنان به نقاط دیگر و پست‌های مدیریتی دیگر یک موضوع طبیعی است و این جابجایی‌ها باعث می‌شود که نو‌آوری و نوفکری در هر سیستمی جاری شود و مسیر درست و رو به بهبود خود را پیشه کند.

وی اظهار کرد: مدیران هر مجموعه‌ای باید در هر کجایی از پست و جایگاه قرار می‌گیرند بهترین در آن باشند و تمام تلاش خود را بکار بگیرند که بتوانند بهترین نوع خدمت‌‎رسانی را با تیم اجرایی خود انجام دهند.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه تاکید کرد که بنده به این باورم که اگر امور یک کارشناسی را به من محول کنند باید بهترین کارشناس در آن حوزه باشم همچنین اگر مسئولیت معاونت را به من محول کنند در کار خود باید بهترین باشم و زمانیکه دیدگاه ما بر این اساس باشد به طور قطع نحوه مدیریت کردن زمان و مکان خاصی نخواهد داشت و در هر زمان و در هر مکان هر مدیری بهترین خواهد بود.

 وی با تشکر از تمام تلاش‌ها و زحمات آب‌آب‌زاده در راستای بهبود کیفیت بیمارستان فاطمیه از دکتر علی‌محمدی نیز قدردانی کرد که در کنار وی و دوشادوش یکدیگر پیش رفتند.

رحیمی تمام تلاش مسئولان بیمارستان را در راستای بهبود کیفیت نوع خدمات به مردم دانست و از دکتر علی‌محمدی درخواست کرد که همچون گذشته در راستای اهداف دانشگاه با دکتر جوزی تعامل مناسبی داشته باشد و بیمارستان را با تمام تلاش در مسیری قرار بدهند که همچون گذشته باعث افتخار مجموعه دانشگاه باشد.

وی خاطر‌نشان کرد که در مجموعه دانشگاه مسیر‌هایی را رفتیم که شاید درست نبوده و می‌توانیم برگردیم و اصلاح کنیم و البته راه‌هایی را هم رفته‌ایم که درست بوده و باعث شده که هم‌اکنون یکی از بهترین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور باشیم بنابراین نباید از تغییر ترسید و تغییرات نه تنها بد نخواهد بود بلکه زمینه‌ساز هر موفقیتی در سیستم می‌شود.

مدیر پیشین مرکز آموزشی درمانی فاطمیه نیز اظهار کرد: در این مدت ۷ سال که در خدمت همه شما عزیزان هستم بسیاری از اهداف محقق شده است به طوریکه هر فرد در این مجموعه و بیمارستان خودش یک مدیر است و این باعث می‌شود که کیفیت سیستم در راستای هدفمند‌سازی مجموعه افزایش پیدا کند.

زهره آب‌آب‌زاده افزود: در خصوص هتلینگ و فضای فیزیکی بیمارستان فاطمیه مشکلات زیادی وجود دارد و در این زمینه کمک‌رسانی به بیمارستان نیاز است.

وی با قدردانی از همه همکاران ابراز امیدواری کرد که رفتار گروهی همکاران در صحنه بیمارستان باعث شود که دکتر جوزینیز بتواند با کمک آنان توان مدیریتی خود را در بیمارستان به درستی پیاده نمایند.

مدیر مرکز آموزشی درمانی فاطمیه نیز گفت: بیمارستان مجموعه متفاوتی است و مدیریت کردن آن سخت است و بی‌شک مدیریت بیمارستان فاطمیه یک تجربه نوین برای من خواهد بود.

جوزی ابراز امیدواری کرد که بتواند به بهترین حالت ممکن با کمک دکتر علی محمدی و تیم اجرایی که در اختیار قرار می‌دهند و با توجه به منبع مالی کمکی که امسال نسبت به سال گذشته وجود دارد این مجموعه را در مسیر درست قرار دهد.

وی از آب آب‌زاده نیز برای تمام تلاش‌ها در مدیریت بیمارستان فاطمیه قدردانی کرد و گفت: امیدوارم که با تمام توان بتوانم از این امانت سرفراز بیرون بیایم.

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *