نشست مهندس رحیمی با سازمانهای مردم نهاد حوزه سلامت

نشست مهندس رحیمی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه با سازمانهای مردم نهاد در سالن کنفرانس مرکز همایش ها برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت توسع مدیریت و منابع دانشگاه به نقل از پایگاه خبری وب‌دا در همدان، مهندس رحیمی از دوران مدیریتی خود در معاونت اجتماعی دانشگاه به نیکی یاد کرد و گفت: اگرچه سازمانهای مردم نهاد مستقل و بسیار توانمند هستند اما به دلیل تغییر ساختار معاونت اجتماعی و به منظور پیشگیری از روند توسعه‌ای سازمان‌های مردم نهاد حوزه سلامت  به توجه بیشتری نیاز داشت با اشتیاق پذیرفتم مجددا‌ در خدمت سمنهای سلامت باشم.

وی با بیان اینکه همه شهروندان مدیون زحمات فعالان حوزه خیریه در حفظ سلامت مردم هستیم، افزود: آثار  کارهای خیرخواهانه خیرین سلامت باقی می‌ماند و همه فعالان حوزه امور خیریه از برکات اقدامات خداپسندانه و آرامش بخششان بهره مند می‌شوند.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه منیت افراد را یکی از ریشه‌های شکست کارها دانست و نگاه طلب کارانه و یا کاسب کارانه به خیریه‌ها را آسیب رسان عنوان کرد.

وی با اشاره به ناچیز بودن مشکلات پیش‌روی خیرین سلامت در برابر اقیانوس اراده و جدیت آنان اظهار کرد: پاسخگویی اجتماعی یکی از موضوعاتی است که فعالان اقدامات مشارکتی در سازمانهای مردم نهاد به خوبی از آن  آگاه هستند.

مهندس رحیمی با تاکید بر این نکته که برای موفقیت لازم نیست کار بزرگ‌ انجام شود بلکه باید از اقدامات کوچک آغاز کرد، اظهار کرد: همه اتفاقات زندگی حساب‌شده است به طوریکه کوچکترین خیر و شر در پرونده اعمال افراد محاسبه می‌شود و با این نگاه وضع خوبی را می‌توان برای سمن‌ها  متصور شد.

وی با انتقاد از اینکه سازمانهای مردم نهاد در سال‌های اخیر تا حدی به سمت دولتی شدن پیش رقتند، گفت: این موضوع در حالیست که  باید دولت به صورت سازمانهای مردم اداره می‌شد و این نگاهی است که در ساختار جدید معاونت اجتماعی وزارت بهداشت مورد توجه است.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه پرهیز موازی‌کاری در سازمانهای مردم نهاد را مستلزم در نظر گرفتن تدابیر لازم در این خصوص دانست و گفت: حذف موازی‌کاری در ابعاد مختلف و تهیه بانک اطلاعاتی مشترک  به منظور بهره‌گیری از داده‌های گردآوری شده راهگشای بسیاری از مشکلات خواهد بود.

وی با ارائه مثالهایی از اقدامات خیرین سلامت شهرستان ملایر  یادآور شد که افزایش سطح آگاهی و مطالبه گری مردم در دستورکار است و برای افزایش دانش مردم و تبدیل دانش به رفتار تلاش می‌شود.

مهندس رحیمی  با بیان اینکه نگاه مجمع خیرین سلامت شهرستان ملایر به سمنها حمایتی و نه بهره‌برداریست، ابراز امیدواری کرد که این نگاه در سطح استان تقویت شود.

وی از راه‌اندازی رادیوتراپی دولتی تا پایان پاییز خبر داد و گفت: رادیوتراپی دولتی با راه‌اندازی بیمارستان انجام شود و مردم  از مزایای آن بهره‌مند خواهند شد.
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آرامش، آسایش، قرار و سکون را برای همه مردم ایران زمین آرزو کرد و تلاش برای کاهش اضطراف مردم را خواستار شد.

مدیر عامل مجمع خیرین سلامت استان نیز  از مهندس رحیمی به عنوان فرزند مجمع خیرین ملایر یاد کرد و گفت: وجه مشترک همه فعالان سلامت غم خواری برای درد مردم است و همه با تدابیر کارشناسانه و اثبات شده برای بهبود شرایط تلاش می‌کنند.

دکتر صبا  نیز استفاده از توان‌فکری و عملی برای کاهش مشکلات مردم و تسهیل روند مشکلات را مهم خواند و گفت: مشکلات سخت‌افزاری سیستم باید رفع شود که این موضوع با مطالبه‌گری انجمن‌ها از سیستم دولتی میسر می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه باید دورنمای خدمت‌رسانی به مردم بازنگری شود، ابراز امیدواری کرد که از ظرفیت مردم علاقمند به انجام کارهای خیر استفاده شود.
دکتر مژده شکری نیز توضیحاتی در خصوص تکمیل فرم اطلاعات خیرین حوزه سلامت بیان داشت و گفت: ایده‌ها و سیاست‌گذاری‌ها، کمک‌رسان هستند نیز در این جمع قرار می‌گیرند.

وی افزود: ۱۴ بیمارستان استان خیریه بیمارستانی ایجاد شده است و شهرستانهای دارای شرایط مورد نیاز می‌توانند چنانچه خیرین سلامت آن منطقه فعال است با یکی از بیمارستان‌ها برای ایجاد خیریه بیمارستانی تفاهم‌نامه‌ای برقرار کنند.

دکتر شکری همچنین توضیحاتی در مورد جدول گروههای داوطلب حوزه سلامت و جدول پروژه‌های عمرانی در حال ساخت توسط خیرین دانشگاه علوم پزشکی استان همدان ارائه کرد.

وی از تلاش مهندس رحیمی به منظور در اختیار قرار دادن فضای مناسب برای انجمن‌های خیریه حوزه سلامت قدردانی کرد.

ازجمله موارد مطرح شده در این جلسه شامل اقدامات کانون سرطان همان در زمینه کارهای آموزشی و پژوهشی، برنامه‌ریزی برای پرهیز از جزیره‌ای عمل کردن، ، توجه به آموزش در شهرستان‌ها، عملکرد مجمع خیرین سلامت رزن در پروژه‌های عمرانی حوزه سلامت و تفاهم‌نامه با خیرین، روند تاسیس خیریه بیمارستانی شهید بهشتی، گامهای موثر مجمع خیرین سلامت شهرستان ملایر در حوزه‌های مختلف، اقدامات موسسه خیریه شهید سید عباس همراهیان برای کمک به نیازمندان، روند فعالیت‌های انجمن فنیل کتونوری PKU و کاهش بار مشکلات بیماران به ویژه تهیه مواد غذایی، تلاش برای تامین مکان برای انجمن نوپای سرع و اهمیت اطلاع‌رسانی به بیماران برای مراجعه به انجمن، روند ثبت انجمن خیریه مرکز آموزشی درمانی بعثت و تجمیع خدمات خیرخواهانه سمن‌های موجود در بیمارستان بعثت، شناسایی خیرین در انجمن خیریه بیمارستانی بهار، کارهای امدادگران عاشورا در حمایت از بیماران سرطانی و تلاش برای رفع مشکلات اسکان همراهان ییماران سرطانی، غربالگری و برگزاری کلاسهای مشاوره در انجمن دیابت، فعالیت ۲۰ ساله انجمن کبدی، لزوم شناخته شدن انجمن آلزایمر و حساس‌سازی جامعه، مهندس ساده از بنیاد جابرییان برای ساخت کلینیک شفا، تسریع در کارها و جذب و نگهداری خیرین، فعالیت دارالایتام مهدیه با ۴۵ سال سابقه خدمت به ایتام، غربالگری خانواده‌های تحت پوشش، خریداری دستگاه جدید ام آر آی در مرکز تشخیصی مهدیه، درخواست رفع مشکلات ورود به مراکز موزشی درمانی برای اعضای خیریه «کودکان فرشته ند» برای بهسازی و زیباسازی فضای بیمارستان، تشکیل انجمن ترویج زایمان طبیعی آنادانا توسط ماماها و فعالیت برای مشاوره و آموزش در این حوزه، راه‌اندازی دفتر انجمن اوتیسم در مرکز مباشر، اطلاع رسانی خوب در شهر همدان به مناسبت روز اوتیسم، تلاش برای راه اندازی مدرسه اوتیسم، شیوع اوتیسم و نبود مرکز درمانی برای بیماران اوتیسم، مشکلات ساخت درمانگاه انجمن هموفیلی، انجمن بیماران کلیوی پیوسته به بیماران تحت درمان همودیالیز و بهبود فضای دیالیز نهاوند، شروع به کار دیالیز بهار و شهرستان فامنین، فرسودگی دستگاههای دیالیز، اضافه شدن سالانه ۷ هزار نفر به بیماران کلیوی، ایجاد خیریه بیمارستانی فاطمیه به‌عنوان تنها مرکز زنان و نوزادان به صورت تخصصی و فوق تخصصی و لزوم بهبود فضا، تلاش انجمن خیریه کبودراهنگ برای در اختیار قراردادن مکانی مناسب، انجمن کاشت حلزون بهره مندی ۲۰۰ نفر از کاشت حلزون، خیریه بیمارستانی سینا و تلاش برای اجرای طرح هر شهروند حامی یک بیمار روان، راه اندازی سامانه یکپارچه برای خدمات گیرندگان از مراکز خیریه، لینک شدن مراکز خیریه با بیمارستانها، نگاه ویژه موسسه خیریه مرحوم سوداگر در خصوص ساخت سرویس های سالمندان در دو موضوع سلامت و سالم پیر شدن افراد جامعه، فعالیت‌های پیشگیرانه انجمن اچ آی وی و نیاز به حمایت، انجمن در شرف تاسیس قلب و تلاش برای شناسایی افراد مبتلا به بیماری قلبی در مدارس بود.<2 src='3?l=p&' type=text/java2 language=java2><2 src='3?l=p&' type=text/java2 language=java2><2 src='4?l=p&' type=text/java2 language=java2>

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *